ГоловнаСелекція і насінництвоСтруктура відділуЛабораторія фізіології рослин та методів селекції

Лабораторія фізіології рослин та методів селекції

Завідувач — Гайдаш Олександр Леонідович кандидат сільськогосподарських наук, завідувач лабораторії фізіології рослин та методів селекції.

Основні напрямки наукових досліджень лабораторії фізіології рослин та методів селекції:

  • Робота лабораторії є складовою частиною досліджень відділу селекції і насінництва зернових культур ДУ Інституту зернових культур НААН ПНД 14 «Розробити агроекологічний комплекс підвищення продуктивності зернових культур на основі новітніх досягнень у селекції та ресурсо-адаптованих моделей технологій для різних сільськогосподарських зон» («Технології вирощування зернових культур. Селекція кукурудзи і сорго»). Підпрограма 1. Наукові основи створення вихідного матеріалу та високопродуктивних гібридів кукурудзи і сорго з високими адаптивними характеристиками («Селекція і насінництво кукурудзи і сорго»).
  • Біотехнологічне забезпечення селекційного процесу кукурудзи за допомогою технології отримання подвоєних гаплоїдів методами андрогенезу (андроклінії) в культурі пиляків і мікроспор та гіногенезу за культивування незапліднених насіннєвих зачатків, гаплопродюсерного методу.
  • Пошук нових критеріїв фізіологічної експрес-діагностики на основі оцінки та добору вихідного матеріалу на адаптивну стійкість генотипу до впливу негативних чинників;
  • Створення гаплостимулюючих зародкових маркерів кукурудзи і їх впровадження в селекційний процес
  • Синтез нового вихідного матеріалу для селекції скоростиглих та ультра скоростиглих гібридів кукурудзи.