ГоловнаНовини

30 грудня 2021

ІНФОРМАЦІЯ

В третій декаді грудня на Дніпропетровщині спостерігалась порівняно холодна, нестійка за температурним режимом, з опадами різної інтенсивності, ожеледдю та туманами, погода. Середньодобові температури повітря в більшості часу поступалися кліматичній нормі на 2–4 °С і варіювали в межах від 0,5 °С тепла до 13,0 °С морозу.

Максимальна температура повітря в найтепліші дні в середині декади підвищувалась до 2,0–2,3 °С тепла, поверхня снігу в цей час нагрівалась до 1,2–4,1 °С.

Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі декади знижувалась до -17,9 °С, а поверхня снігу охолоджувалася до -18,3 °С.

Середня температура повітря за більшу частину декади склала -7,3 °С, що було на 4,3 °С нижче середньої багаторічної норми.

Опади у вигляді снігу та мокрого снігу спостерігались майже щодня. Середня їх кількість склала 21–30 мм (105–145 % декадної норми). Середня відносна вологість повітря за декаду була достатньо високою і становила 85–92 %.

Впродовж звітного періоду на переважній частині області стійко утримувався сніговий покрив висотою 10–17 см, місцями його висота в результаті інтенсивних опадів у другій половині декади зросла до 33–36 см. На завершення декади глибина промерзання ґрунту здебільшого становила від 2 до 20 см. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння рослин пшениці озимої не була нижчою за -5,7 °С, що було значно вище розрахункової критичної температури їх вимерзання, яка становила від 12,7 до 15,2 °С морозу.

Протягом декади агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих зернових культур були задовільні, загрозливі явища не відмічались, посіви знаходяться в стані зимового спокою.

Директор Інституту Владислав ЧЕРЧЕЛЬ

Повернутися до списку