ГоловнаНовини

22 квітня 2021

ІНФОРМАЦІЯ

За даними регіонального ЦГМ впродовж другої декади квітня на Дніпропетровщині спостерігалась нестійка, з частими опадами та подекуди грозами, погода. Середньодобові температури повітря в більшості часу на 1–3 °С були нижчі за норму, або близькі до неї, і становили 6–9 °С, лише на початку та наприкінці декади вони перевищували звичайну на 1–4 °С і варіювали від 10 до 13 °С.

Середня температура повітря за декаду виявилась близькою до норми і становила 9–10 °С. Максимальна температура повітря в найтепліші дні (11 та 18 квітня), підвищувалась по області до 16–18 °С, а поверхня ґрунту в цей час прогрівалась до 30–40 °С. Мінімальна температура в найхолодніші ночі декади знижувалась до 0 °С, подекуди на заході області до 3 °С морозу, а на поверхні ґрунту та на висоті 2 см від неї спостерігались заморозки до -5 °С. Середня за декаду температура ґрунту на глибині 10 см становила 9–11 °С.

Опади різної інтенсивності відмічались майже щодня. Сума їх на переважній території області склала 11–30 мм (85–230 % декадної норми), в окремих районах на півночі та сході 31–50 мм (240–385 % декадної норми). Найменше опадів – 6–10 мм (45–80 % декадної норми) відмічалось на крайньому заході. Середня відносна вологість повітря за звітний період становила 70–77 %.

Запаси продуктивної вологи на кінець другої декади квітня під посівами озимих зернових культур після різних попередників були оптимальні та становили в орному шарі ґрунту 34–42 мм, в метровому шарі – оптимальні та достатні – 125–170 мм.

Обстеження посівів пшениці озимої (проведені 20–21 квітня) свідчать, що рослини ранніх та оптимальних строків сівби після кращих попередників знаходяться на завершальному етапі фази кущіння. За пізньої сівби по пару та за всіх строків сівби після непарових попередників рослини озимини знаходяться в фазі кущіння.

Фітосанітарний стан у посівах озимих зернових культур не викликає особливого занепокоєння. На нижніх листках рослин, особливо за ранніх строків сівби, зафіксовано пікніди септоріозу (поширення до 2 % у слабкому ступеню), а також незначні прояви борошнистої роси, що не перевищують економічних порогів шкодочинності. У посівах озимого ячменю відмічаються поодинокі ураження листків гельмінтоспоріозною плямистістю.

Загальний стан більшості посівів озимих зернових культур є добрим та задовільним, але в значній мірі буде залежати від погодних умов у подальшому.

Директор В. Ю. Черчель

 
Повернутися до списку