ГоловнаНовини

15 квітня 2021

ІНФОРМАЦІЯ

За даними регіонального ЦГМ впродовж першої декади квітня на Дніпропетровщині відмічалася порівняно прохолодна, з частими, але переважно незначними опадами, погода. Середньодобові температури повітря в більшості часу на 1–4 °С були нижчі або близькі до кліматичної норми і варіювали від 3 до 8 °С тепла. Середня за декаду температура повітря виявилась на 1,0–1,5 °С нижчою за норму і становила 6,5–7,0 °С. Максимальна температура повітря в найтепліший перший день декади підвищувалась по області до 16–19 °С, а поверхня ґрунту прогрівалась до 27–38 °С. Мінімальна температура в повітрі та на поверхні ґрунту в найхолодніші ночі (наприкінці декади) знижувалась до 1–5 °С морозу.

Звітна декада виявилась на 1 °С холоднішою за відповідну декаду минулого року. За останні 60 років на Дніпропетровщині схожий температурний режим в першій декаді квітня спостерігався у 1980, 1981, 1987, 1995, 2011 та 2014 роках.

Опади відмічались у вигляді дощу. Кількість їх на переважній території області склала 6–10 мм (55–90 % декадної норми), на південному заході та місцями на сході – 11–19 мм (100–170 %). У відповідній декаді минулого року кількість опадів становила 0,1–2,0 мм або 1–18 % від середньої багаторічної норми. Середньодекадна відносна вологість повітря становила 67–72 %.

Впродовж звітної декади у рослин озимих зернових культур тривала фаза весняного кущіння і продовжувалося інтенсивне відновлення та нарощування вегетативної маси. Відбулися помітні зміни і в забарвленні листкових пластинок, які, з підвищенням температури повітря, набули яскраво зеленого кольору, що свідчить про помітну активізацію фотосинтетичних процесів.

На завершення першої декади квітня фітосанітарний стан посівів характеризувався як задовільний та добрий. Лише на нижніх листках пшениці озимої спостерігалися пікніди септоріозу та незначні прояви борошнистої роси, які, враховуючи інтенсивність нарощування листкового апарату та наявні погодні умови, не становлять суттєвої загрози для рослин.

Впродовж першої частини другої декади квітня спостерігалася помірна за температурним режимом, з порівняно незначними опадами, погода. Середньодобові температури повітря утримувалися на рівні 8,2–10,6 °С тепла. Кількість опадів склала близько 6 мм.

Загалом, стан посівів залишається добрим та задовільним, але на розвитку рослин все ж позначається дещо пізніше відновлення весняної вегетації порівняно з середньобагаторічними строками, а також повільне наростання температури повітря. Позитивним є сприятливе вологозабезпечення ґрунту, що дає змогу зерновиробникам ефективно проводити азотні підживлення, які сприятимуть підвищенню врожайності озимих зернових культур.

 
Повернутися до списку