ГоловнаНовини

18 березня 2021

ІНФОРМАЦІЯ

За даними регіонального ЦГМ впродовж більшої частини другої декади березня на Дніпропетровщині утримувалась контрастна, з незначними опадами у вигляді снігу та дощу, погода. Середньодобові температури повітря на початку декади становили -4 – -7,0 °С, в подальшому знаходились у межах від 2,7 до 7,0 °С тепла, що на 1–6 °С було вище кліматичної норми.

В окремі дні максимальна температура повітря підвищувалася до 12–13 °С, а мінімальна, на поверхні ґрунту, знижувалася до -12 °С.

Опади спостерігалися протягом 2–3 діб у вигляді снігу та дощу. Загальна їх кількість склала 9,0–11,0 мм (53–65 % декадної норми). Незначний сніговий покрив висотою близько 1 см, який утворився 13 березня на всій території області, повністю зійшов з полів 15 березня.

Максимальні значення середньої відносної вологості повітря становили 67–69 %, а мінімальні – 31–41 %.

На завершення звітного періоду запаси продуктивної вологи під озимими зерновими культурами після різних попередників переважно є достатніми та оптимальними і становлять в орному шарі ґрунту 32–43 мм, а в метровому – 160–190 мм.

За даними метеостанцій мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння пшениці озимої (3 см) під час найбільшого похолодання (12 березня) знижувались до -8,0 °С і була вищою за критичну температуру вимерзання, яка за розрахунками для рослин середньозимостійких сортів у фазі їх кущіння становила -10,5 – -13,9 °С, у фазі 3-го листка – -8,5 – -11,9 °С, у фазі сходів – -7,5 – -10,9 °С. Таке зниження температурних показників майже до критичної межі, перш за все, обумовлювалося відсутністю снігу на полях, але було не тривалим і, за виключенням ушкодження листкового апарату рослин, на більшості посівних площ не принесло суттєвої шкоди. Проте, не виключаються локальні ушкодження рослин ячменю озимого, які мають значно нижчу морозостійкість в порівнянні з іншими озимими зерновими культурами.

В другій половині декади, з підвищенням температурних показників у світлий час доби, у рослин розпочалося поступове відновлення процесів життєдіяльності, що візуально проявлялося в незначному відростанні листкових пластинок, верхня частина яких різною мірою ушкоджена морозами.

Загалом, більшість посівів озимих зернових культур знаходяться у відносно доброму та задовільному стані.

Повернутися до списку