ГоловнаНовини

11 березня 2021

ІНФОРМАЦІЯ

За даними регіонального ЦГМ впродовж більшої частини першої декади березня на Дніпропетровщині спостерігався підвищений температурний режим, який супроводжувався опадами у вигляді дощу та снігу. Середньодобові температури повітря в більшості часу перевищували звичайну на 1–5 °С і становили 0–3 °С тепла. В другій половині звітного періоду значно похолодало, в окремі дні температура повітря знижувалася до -6 – -10 °С, що було нижче норми на 4–8 °С.

Максимальна температура повітря в найтепліший день (4 березня) підвищувалась до 8–10 °С тепла.

Опади спостерігались упродовж 3–4 діб у вигляді снігу та дощу. Кількість їх на переважній частині області склала близько 7 мм. По завершенні першої половини декади (5 березня), з пониженням температурного режиму, на полях утворився нетривалий сніговий покрив висотою від 2 до 9 см, який за 2–4 доби повністю розтанув.

На кінець декади промерзання ґрунту становило 1–4 см. Визначення запасів продуктивної вологи під посівами пшениці озимої після різних попередників, яке проводилося на початку першої декади березня, показало, що за зимовий період вологозабезпечення суттєво поліпшилося. Так, у метровому шарі ґрунту на ділянках після чорного пару знаходилося 187 мм, після гороху – 175 мм, після соняшника – 154 мм. Така кількість вологи в ґрунті є близькою до середньої багаторічної норми, що регламентована на час відновлення активної весняної вегетації озимини, яка, до речі, ще не розпочалася. У рослин відбувається поступове відновлення листкового апарату, ушкодженого морозами. Особливо це стосується рослин окремих сортів іноземної селекції, які виявилися недостатньо адаптованими до низьких температур.

Загалом, озимі зернові культури на більшості посівних площ знаходяться в доброму і задовільному стані, але значна частина посівів потребують азотного підживлення, яке з подальшим підвищенням температурних показників, за достатньої вологозабезпеченості ґрунту, сприятиме активному відновленню життєздатності та покращенню фізіологічних процесів росту й розвитку рослин.

Повернутися до списку