ГоловнаНовини

18 лютого 2021

ІНФОРМАЦІЯ

За даними регіонального ЦГМ на протязі більшої частини другої декади лютого на Дніпропетровщині відмічалася нестійка, з опадами, туманами та небезпечними метеорологічними явищами погода. 12 лютого на території області спостерігались складні погодні умови: сніг, мокрий сніг, льодяний дощ та дощ, хуртовина, налипання мокрого снігу, ожеледь, на дорогах ожеледиця.

Середньодобові температури повітря в перші дні декади перевищували звичайну на 5,0–6,0 °С і коливались в межах від 1,0 до 5,0 °С тепла. В окремі дні максимальна температура повітря підвищувалась по області до 3–8 о С. Починаючи з 13 лютого, відбулося інтенсивне зниження температурних показників до -8 – -13 °С, що було на 4,0–9,0 °С нижче кліматичної норми. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі (16,17 лютого) знижувалась до -15 – -19 °С, поверхня снігу в цей час охолоджувалась до -14 – -17 °С.

Опади спостерігалися на початку декади у вигляді дощу, льодяного дощу та снігу. Їх кількість на більшій частині області склала в середньому близько 9 мм. Станом на 14 лютого висота снігового покриву становила 1–6 см, на кінець звітного періоду 1–4 см. Середня відносна вологість повітря – 80–82 %.

На початку декади запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту під пшеницею озимою після непарових попередників складали переважно від 145 до 165 мм.

Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих зернових культур протягом звітного періоду були задовільні. В результаті доволі інтенсивного похолодання глибина промерзання ґрунту по області досягла 11–24 см. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння пшениці озимої (3,0 см) не була нижчою 4–8 °С морозу, тоді як розрахункова критична температура вимерзання рослин становила близько -15,0 °С.

Обстеження посівів показало, що рослини озимих зернових культур знаходяться в стані зимового спокою, але їх подальша життєздатність буде залежати від інтенсивності та тривалості низьких температур, що не виключає ушкодження посівів в окремих господарствах. В першу чергу це стосується рослин ячменю та ріпаку озимих, які по завершенні осінньої вегетації не досягли оптимальних морфофізіологічних параметрів, що забезпечують успішну зимівлю.

Повернутися до списку