ГоловнаНовини

11 лютого 2021

ІНФОРМАЦІЯ

За даними регіонального ЦГМ на початку першої декади лютого на Дніпропетровщині утримувалася значно тепліша, ніж зазвичай, з опадами різної інтенсивності, погода. Середньодобові температури повітря перевищували звичайну на 2,0–9,5 °С і коливались в межах від -2,5 °С до +4,9 °С. В другій половині декади, починаючи з 5 лютого, відбулося доволі стрімке зниження температурних показників, яке супроводжувалося снігом, дощами та туманами. В цей час середньодобові температури повітря були нижчими за кліматичну норму на 1,7–5,5 °С і в окремі дні становили -6,3, а подекуди й -10,1 °С.

Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі наприкінці звітного періоду знижувалась по області до -14,3 °С, поверхня снігу в цей час охолоджувалась до -16 °С.

На початку декади опади спостерігались майже щодня переважно у вигляді дощу, а в другій половині – у вигляді снігу, дощу та замерзаючого дощу. Їх кількість на більшій частині області склала близько 30 мм (300 % декадної норми).

Станом на 9 лютого висота снігового покриву становила 4–7 см, в результаті утримання пониженого температурного режиму та опадів на полях утворилася короткочасна підвішена льодова кірка, яка в останній день декади з підвищенням температури повітря повністю розтанула.

Визначення життєздатності озимих зернових культур, яке проводилося згідно існуючих рекомендацій після морозів, показало, що рослини пшениці озимої після відрощування їх у монолітах знаходяться в доброму стані – середньодобове відростання листових пластинок становить в середньому 10–14 мм. Візуальний аналіз життєздатності рослин у польових умовах свідчить про те, що лише в окремих сортів пшениці озимої відмічається незначне ушкодження листкових пластинок, які зможуть швидко відновитися з підвищенням температурного режиму після відновлення весняної вегетації.

На даний час посіви озимих зернових культур знаходяться в доброму та задовільному стані.

Повернутися до списку